Szkolenia w HTML5

Jakiś czas temu media obiegła wiadomość o mężczyźnie, który wyrzucił laptopa przez okno, ponieważ zawiesił się system. Pomyślisz: „Skandal!,” ale niech pierwszy rzuci tabletem ten, kto nigdy się nie zdenerwował, czekając aż załaduje mu się strona internetowa. Wszyscy lubimy, kiedy wybrane przez nas rozwiązania działają i nie wymagają od nas dodatkowych aktywności. Ten mężczyzna okazał się po prostu mniej cierpliwy i zareagował silniej niż większość z nas. Ale nie o radzeniu sobie w sytuacjach stresowych jest ten wpis, a o rozwiązaniach technologicznych jakie stosujemy w naszych szkoleniach. A dokładniej o tym, że oferujemy szkolenia w HTML5.

Jeszcze dwa lata temu większość naszych szkoleń e-learningowych tworzyliśmy w technologii Flash. Jednak niosły one ze sobą pewne ograniczenia. Najważniejsze – każdy uczestnik musiał mieć zainstalowaną odpowiednią wtyczkę. Ponadto Flash bardzo obciążał system. Choć trzeba przyznać, że pomimo tych wad Flash dawał dużo możliwości graficznych i interaktywnych.

Jednak to HTML5 staje się obowiązującym standardem i dosłownie wchłonął możliwości Flasha, bo jest bezpieczniejszy i nie wymaga posiadania rozszerzeń przeglądarki.

Od dwóch lat, w trosce o nerwy naszych klientów oraz o jakość naszych szkoleń, dostarczamy szkolenia w HTML5. Jest to to standard, w którym pracują przeglądarki internetowe oraz smartfony. Zastosowanie tej technologii umożliwia np. prawidłowe otwieranie video, animacji i różnych obiektów na stronach WWW. I właśnie fakt, że sprawdza się na różnych urządzeniach i obsługuje różne formaty, sprawia że jest to rozwiązanie, po które chętnie sięgają nasi klienci. 

Choć o pożegnaniu z Flashem mówiło się od dawna, dopiero dzisiaj jasno widzimy w zapytaniach od naszych klientów, że to pożegnanie mamy już za sobą.

Choć oczywiście szkolenia wykonane we Flashu to nierzadko znaczna część bibliotek szkoleń naszych klientów. Dlatego dziś, nie tylko tworzymy szkolenia w HTML5, ale również przenosimy te, które już istnieją w nowy wymiar. Ot taki nasz mały krok w stronę najnowszych technologii.

Jeśli jesteś pracownikiem HR i nie znasz jeszcze naszych szkoleń zapraszamy na naszą platformę!